حواله ارزی و خدمات بازرگانی سفته

 

 

Being Confidence in Business with US    با اطمینان تجارت کنید     مالزی - چین - ایران

بانک مرکزی اروپا چه عملکردی دارد ؟

اروپا

مطالب این بخش توسط بخش ترجمه گروه سفته تهیه شده است و هرگونه کپی برداری ممنوع است ومتخلفین تحت پیگرد جدی قرار خواهند گرفت

لینک به مطالب سایت آزاد است

بانک مرکزی اروپا  چه عملکردی دارد ؟

بانک مرکزی مسئول سیستم پولی اتحادیه اروپا (EU) و ارز یورو است . این بانک در آلمان در ژوئن 1998 تشکیل شد و با دیگر بانک های ملی که هر یک از اعضای اتحادیه اروپا است کار می کند و سیاست های پولی و بانکی اروپا را تدوین می نماید .

بانک مرکزی اروپا مسئول سیاست پولی اتحادیه اروپا از 1 ژانویه سال 1999، زمانی که ارز اروپا ایجاد شد سیاست های خود را تدوین نمود . مسئولیت های بانک مرکزی اروپا تدوین و فرموله سیاست های پولی، انجام ارز، نگه داری ذخایر ارزی و اجازه صدور یادداشت های بانکی است .

تصمیم سازی در بانک مرکزی اروپا از سوی شورای سیاست گذاری انجام می شود که از هیئت اجرایی و سران کشورهای حوزه یورو تشکیل شده است. مقامات بانک های مرکزی کشورهای اروپایی می توانند در تصمیم گیری های این نهاد پیشنهادهای خود را ارائه کنند، اما تصمیم نهایی را خود مقامات بانک مرکزی اروپا اتخاذ می کنند.

سیستم پول اروپا

سیستم پولی اروپا نتیجه تشکیل و ارتباط چند کشور اروپایی است که برای ثبات پول و حفظ ارزش پول اروپا با یکدیگر هماهنگ شدند .

این سیستم پولی می کوشد تا تورم را کنترل نماید و نوسات ارزی را مهار کند در ماه ژوئن سال 1998، بانک مرکزی اروپا تاسیس شد و در ژانویه سال 1999، یک ارز واحد، یورو، به وجود آمد و بسیاری از کشورهای اروپایی عضو آن شدند .

اتحادیه ارزی

اتحادیه ارزی به اتحادیه  ای گفته می شود که دو و یا چند کشور برای حفظ ارزش پول خود با یکدیگر یک اتحادیه ارزی ایجاد می کنند که در حقیقت قصد دارد سیاست های پولی و ارزی یک کشور را تدوین نماید .

در سال 2002، 12 کشور اروپایی به یک سیاست مشترک برای واحد ارزی و پولی رسیدند .که هدف آنها کاهش هزینه های معاملات تجاری و بازرگانی بود .

یورو

یورو پول رسمی اتحادیه اروپا است این پول در سال 1999 به مردم معرفی شد و در سال 2002 اسکناس های آن به چاپ رسید .

یورو اینک پول مشترک برای اتریش، بلژیک، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، ایرلند، ایتالیا، لوکزامبورگ، هلند، پرتغال و اسپانیا است

از مزایای پول یورو از بین بردن ریسک نرخ ارز از شرکت ها و موسسات مالی فعال در اقتصاد است از سوی دیگر یورو دارای منتقدانی نیز هست و آنها بر این باورند که یورو باعث می شود که هر کشور نتواند اقتصاد منطقه ای خود را پیاده سازی نماید و سبب قفل شدن سیاست های پولی و بانکی می شود .