حواله ارزی و خدمات بازرگانی سفته

 

 

Being Confidence in Business with US    با اطمینان تجارت کنید     مالزی - چین - ایران

عملکرد بانک آفشور

آفشور

مطالب این بخش توسط بخش ترجمه گروه سفته تهیه شده است و هرگونه کپی برداری ممنوع است ومتخلفین تحت پیگرد جدی قرار خواهند گرفت

لینک به مطالب سایت آزاد است

عملکرد بانک آفشور

بانک فراساحلی، به انگلیسی: offshore bank گونه‌ای بانک است، که در آن ، در مکانی خارج از محل سکونت سپرده‌هایش مستقر می‌گردد و بطور معمول محل موردنظر همواره دارای مالیات پایین و یا معافیت‌های مالیاتی می‌باشد. این نوع بانک‌ها در زمینه‌های جذب وجوه کوتاه مدت، وام‌های سندیکایی و معاملات خارجی فعال می‌باشند.

سپرده های بانک فرا ساحلی از خارج از مرزهای بانک است و افراد و شرکت های خارجی در این بانک ها سرمایه گذاری می کنند .

آف شور بانک نیز به عملیات بانکی اطلاق می‌شود که توسط یک بانک واقع در منطقه یا سرزمینی غیراز سرزمین اصلی که اغلب جزایر متعلق به دولت حاکم بر سرزمین اصلی به شمار می‌روند با اشخاص غیرمقیم و با پول خارجی و در مقیاس بزرگ انجام می‌شود.هم‌اکنون حدود ۵۷ کشور یا منطقه آف‌شور اقتصادی در جهان وجود دارد که از این میان می‌توان چین، بحرین، برمودا، جزایر ویریجین، دومینیکا، هنگ‌کنگ، ژاپن، ماکائو، پاناما، فیلیپین، سنگاپور، تایلند، لوکزامبورگ، اروگوئه، سوییس و چند منطقه در آمریکا را نام برد.

حساب‌های بانکی آف‌شور به حساب‌های بانکی‌ای گفته می‌شود که به آنها هیچ مالیاتی تعلق نخواهد گرفت. با داشتن حساب بانکی آف‌شور می‌توان وجوه سنگین را انتقال داد .

به استثنای کشورهای امارات متحده عربی و هنگ‌کنگ کشورهای شناخته شده زیادی نیستند که حساب‌های آف‌شور در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند. حساب‌های بانکی آف‌شور مزایای بسیاری دارند که افتتاح حساب به ارزهای مختلف رایج، اینترنت بانکینگ قوی قابلیت صدور حواله‌های بین‌المللی، صدور دسته چک‌های بین‌المللی و صدور کارت‌های ویزا و مسترکارت ازجمله آن است.و این امکانات سبب تسهیل خدمات بانکی و ارزی می شود .

به طور کلی امکانات زیادی به افراد داده می شود تا در مناطق آزاد سرمایه گذاری کنند که دادن زمین و تسهیلات بانکی از نمونه های این امکانات است هدف از این کار جذب سرمایه گذاری های خارجی برای بهبود اوضاع اقتصادی است .

از ویژگی های بانک آفشور این موارد است

مالیات کم و یا هیچ
    
دسترسی آسان به سپرده
    
محافظت در برابر بی ثباتی محلی، سیاسی، یا مالی

تاریخچه

سرچشمه بسیاری از این بانک انگلیس بوده است ولی اینک بیشتر این بانک ها در بنادر قرار گرفته است .برخی از این بانک ها در سوئیس و لوکزامبورگ و آندورا وجود دارد و نام آنها بانک افشور است.

این نوع بانک ها بیشتر با اقتصاد زیر زمینی پولشویی و جرایم سازمان یافته در ارتباط است و با این حال این نوع بانکداری از مالیات بر در آمد جلوگیری نمی کند .

مزایای بانک آفشور

بانک آفشور از لحاظ سیاسی و اقتصادی   دارای ثبات بیشتری است .

این بانک ها نرخ بهره کمتری نسبت به سایر بانک ها دارند و می توانند در جذب سرمایه ها بهتر عمل کنند .

کشورهای در حال توسعه می توانند برای جذب گردشگر از این سرمایه های استفاده نمایند و گردشگر بیشتری جذب کنند .

این بانک ها راهی مطمئن برای پرداخت ها و سرمایه گذاری در سراسر جهان هستند

ایجاد فضای رقابتی در این گونه بانک ها سبب رشد صنعت و اقتصاد در کشور ها می شود .