حواله ارزی و خدمات بازرگانی سفته

 

 

Being Confidence in Business with US    با اطمینان تجارت کنید     مالزی - چین - ایران

ملاحظات امنیتی کارتهای بانکی و بانکداری الکترونیک

ملاحظات امنیتی

مطالب این بخش توسط بخش ترجمه گروه سفته تهیه شده است و هرگونه کپی برداری ممنوع است ومتخلفین تحت پیگرد جدی قرار خواهند گرفت

لینک به مطالب سایت آزاد است


1- قبل از اتصال به اینترنت از صحت عملکرد ضدویروس و دیواره آتش نصب شده بر روی سیستم خود و بروز بودن آن اطمینان حاصل نمایید.
2- از وارد نمودن مشخصات کارت بانکی خود جهت خرید اینترنتی در وب سایتهای فاقد حداقل نیازمندیهای امنیتی( SSL و https ) جدا خودداری نمایید.
3- استفاده از بنرهای تبلیغاتی با محتوای امنیتی دلیلی بر امن بودن وب سایت مورد استفاده نمی باشد. لذا از اعتماد و وارد نمودن اطلاعات کارت بانکی در این وب سایتها، صرفاً به دلیل مزبور جداً خودداری نمایید.
4- صحت فعالیت کاری وب سایتهای فروشگاهی و بانکداری الکترونیک را که می خواهید مشخصات کارت خود را در آن وارد نمائید از طرق مختلف از جمله تماس تلفنی مستقیم با مالک وب سایت بررسی نمایید.
5- از وارد نمودن مشخصات کارت بانکی خود در وب سایتهایی که email رایگان ارائه می نمایند(ازجمله gmail, yahoo و...) اجتناب نمایید.
6- با توجه به بند (2) اطمینان حاصل نمایید که وب سایت مورد استفاده دارای نشانگر های امنیتی می باشد. همانند شکل زیر:

 


7- حتی الامکان برای وارد نمودن مشخصات حساب کاربری خود از صفحه کلید مجازی تعبیه شده در وب سایتها استفاده نمائید.
8- از عدم نصب Key logger های سخت افزاری و نرم افزاری بر روی رایانه ای که می خواهید از طریق آن به حساب بانکی خود متصل شوید اطمینان حاصل نمایید.
9- از پاسخ گویی به ایمیلی که از شما مشخصات و جزییات کارت بانکی را درخواست می نماید ، اجتناب نمایید.
10- از نصب نرم افزارهای همراه بانک و مرتبط با کارت های بانکی که از طریق ایمیل دریافت نموده اید اجتناب نموده و در صورت نیاز از طریق وب سایت اصلی آن اقدام نمایید.
11- جهت خریدهای اینترنتی با استفاده از کارتهای بانکی، از محیط های کافی نت یا مراکز رایگان اینترنتی اجتناب نمایید.

ملاحظات امنیتی به شیوه حضوری (OFF-Line) :
1- دقت نمایید در زمانیکه کارت بانکی خود را در دست داشته و در محلی به انتظار ایستاده اید مشخصات و جزییات آن برای اشخاص نزدیک شما قابل مشاهده نباشد.

2- هرگز کارت اعتباری خود را به کسی ندهید.
3- از بازگو نمودن مشخصات کارت بانکی خود(شماره کارت ،رمز و...) در پشت تلفن برای هرفردی خودداری نمایید.
4- هرگز شماره رمزکارت خود را در مجاورت کارت بانکی یا اطلاعات مرتبط با آن از جمله رسید چاپی بانکی قرار ندهید.
5- در مکان های عمومی برای محافظت از اطلاعات کارت و رمز ورود هنگام استفاده از کارت و وارد نمودن رمز عبور در دستگاه خودپرداز یا کارت خوان(Pos)، با استفاده از دست خود یک سپر حفاظتی ایجاد نمایید.
6- هرگونه رسید اضافی و یا کپی غیر ضروری از اطلاعات کارت را نابود نمایید.
7- در هنگام استفاده از دستگاه خودپرداز، از سایرین بخواهید که حداقل فاصله(حدود 1 متر) با شما را رعایت نمایند.
8- هنگام وارد نمودن اطلاعات کارت بانکی خود، از عدم تعبیه دوربین در نزدیکی دستگاه خودپرداز یا کارت خوان(Pos) اطمینان حاصل نمایید.
9- مناسب است پس از بیرون آمدن کارت از دستگاه خودپرداز، سریعاً کارت را از دستگاه خارج نموده و پس از دریافت پول، از آنجا دور شده و در مکانی امن ومناسب پول خود را بشمارید.