حواله ارزی و خدمات بازرگانی سفته

 

 

Being Confidence in Business with US    با اطمینان تجارت کنید     مالزی - چین - ایران

سوئیفت در جهان امروز

سوئیفت

مطالب این بخش توسط بخش ترجمه گروه سفته تهیه شده است و هرگونه کپی برداری ممنوع است ومتخلفین تحت پیگرد جدی قرار خواهند گرفت

لینک به مطالب سایت آزاد است

سوئیفت در جهان امروز

سوئيفت جامعه جهانی ارتباطات مالي بين بانکي است که از حروف اول عبارت

Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication

گرفته شده و مرکز آن درکشور بلژيک است مؤسسات مالی در سراسر جهان از این سیستم جهت تبادل اطلاعات مالی محرمانه خود استفاده می نمایند.

سوئیفت کد دارای 11 عدد است که این 11 عدد شامل بانک شناسه کد سوئیفت   است .هر کدام از این کد ها نشان گر عملیات بانکی می باشد .

4 کد اول :کد موسسه و یا بانک صادر کننده

2 کد دوم :کد کشور

2 کد سوم :کد محل صادر کننده

3 کد آخر :تاریخ که اختیاری است و هر شعبه می تواند آن را به صورت اختیاری صادر نماید .

جهان قبل از سوئیفت

هنگاهی که سوئیفت وجود نداشت پرداخت ها بسیار دشوار انجام می شد و سرعت خیلی پایین بود و اطلاعات براحتی جا به جا نمی شد .و اطلاعات در امنیت نبودند و بانک ها از نداشتن یک سیستم یکپارچه پرداخت دچار اختلال می شدند .در سال 1979 7 بانک جهانی تصمیم گرفتند که این نهاد جهانی را تشکیل دهند تا پرداخت ها راحت شود و مبادلات جهانی آسان گردد .

این سیستم به سرعت رشد کرد به گونه ای که اینک تقریبا در تمام جهان از آن استفاده می شود و ظرف سه سال 230 بانک جهانی به این سیستم پیوستند .اگرچه این سیستم بسیار امن است اما نگرانی ها هنوز در مورد امنیت اطلاعات وجود دارد .

سوئیفت وسیله ای برای انتقال پول به سراسر جهان است و سرعت و دقت در این روش پرداخت بسیار بالا ست و اینک حدود 10 هزار موسسه در جهان همه روزه از سوئیفت استفاده می کنند . و 24 ملیون شبکه جهانی به این سیستم متصل است .

چه گروه هایی می توانند از سوئیفت استفاده نمایند .؟

ü      کارگزاری ها

ü      بانک ها

ü      صرافی ها

ü      شرکت های مدیریتی

ü      بورس

ü      خانه های تعاون و مشارکت

سوئیفت خدمات تازه ای را نیز ارائه می دهد که بیانگر پویایی و فعال بودن آن است .حمایت از کسب و کار حفاظت از اطلاعات و سایر خدمات بانکی از فعالیت های جدید سوئیفت است .