حواله ارزی و خدمات بازرگانی سفته

 

 

Being Confidence in Business with US    با اطمینان تجارت کنید     مالزی - چین - ایران

%PM, %08 %521 %2017 %19:%Jan

چند روش حقه و کلاهبرداری در چین

Written by
Rate this item
(0 votes)

مطالب این بخش توسط بخش ترجمه گروه سفته تهیه شده است و هرگونه کپی برداری ممنوع است ومتخلفین تحت پیگرد جدی قرار خواهند گرفت

 لینک به مطالب سایت آزاد است

چند نیرنگ و حقه که ممکن است چینی ها به شما بزنند .

در چین هم مانند همه کشورهای ممکن است عده ای کلاهبرداری کنند برای این که بدانید چینی ها چه  حقه هایی ممکن است به شما بزنند مطلب زیر را بخوانید .

- تبدیل ارز: در برخورد با کسانی که در خیابان به شما پیشنهاد تبدیل ارز می‌دهندمراقب  باشید. در صورتی که به خدمات ارزی نیاز دارید به بانک چین یا هتل‌های معتبر مراجعه فرمایید .

- پول خرد تقلبی یا بی ارزش: هنگام خرید بقیه‌ی پولی را که دریافت می‌کنید به دقت کنترل کنید. اگر از اسکناس درشت برای پرداخت استفاده می‌کنید دقت کنید بقیه‌ی پول به‌صورت اسکناس‌های تمیز، سالم و اصل به شما برگردانده شود. اگر از پولی که به شما داده شده راضی نیستید می‌توانید درخواست کنید آن را عوض کنند.

-رفتن به قهوه خانه : اگر کسی به سراغ شما آمد و به بهانه‌ی "تمرین انگلیسی" شما را به نوشیدنی در یک چایخانه یا بار نزدیک دعوت کرد مراقب باشید. داستان‌هایی درباره‌ی توریست‌ها می‌شنویم که طرف مقابل آنها را در چنین مکان‌هایی با صورتحساب تنها گذاشته و رفته است.

-دسته اسکناس رها شده در خیابان :‌ اگر در خیابان دسته‌ای اسکناس دیدید، آن را برندارید، زیرا شیادی به سراغ شما خواهد آمد و از شما خواهد خواست پولی را که پیدا کرده اید با او تقسیم کنید. به این ترتیب پولی را که در کیف دارید از شما طلب خواهد کرد، و سپس متوجه می‌شوید که اسکناس‌ها تقلبی بوده‌اند.

- کلاهبرداری با دستگاه‌های خودپرداز: این حقه‌ها در حال افزایش و گسترش‌اند. گزارش‌های متعددی درباره‌ی جرایم مربوط به خودپردازها دریافت می‌شود که شامل خودپردازهای غیر واقعی یا روش‌های دیگری برای دزدیدن کارت اعتباری یا PIN کاربران است. توصیه می‌شود در طول روز و در زمانی از دستگاه‌های خودپرداز استفاده کنید که کسی همراه شماست، و از مراجعه به خودپردازهای مشکوک خودداری کنید.

- گدایی و تکدی گری : در چین و به ویژه در شهرهای بزرگ‌تر به گدایان زیادی بر می‌خورید. معمولاً این افراد نباید باعث شوند بترسید یا احساس خطر کنید، اما در صورتی که در چنین شرایطی قرار گرفتید فورا به پلیس اطلاع دهید. اگر می‌خواهید به آنها پول بدهید، با دقت و احتیاط این کار را انجام دهید. کمی پول خرد همراه خود داشته باشید. اغلب گدایان واقعا نیازمند پولی که می‌گیرند نیستند یا آن چه را دریافت می‌کنند نگه نمی‌دارند.

Read 797 times Last modified on %PM, %23 %377 %2017 %16:%Jan
Login to post comments