حواله ارزی و خدمات بازرگانی سفته

 

 

Being Confidence in Business with US    با اطمینان تجارت کنید     مالزی - چین - ایران

%PM, %01 %505 %2017 %19:%Jan

شانگهای بزرگترین شهر چین

Written by
Rate this item
(0 votes)

مطالب این بخش توسط بخش ترجمه گروه سفته تهیه شده است و هرگونه کپی برداری ممنوع است ومتخلفین تحت پیگرد جدی قرار خواهند گرفت

 

 لینک به مطالب سایت آزاد است

 .

.

معرفی بزرگترین شهر چین شانگهای

چین یکی از بزرگترین شهرهای جهان است و ویژگی های منحصر به فردی دارد برای آشنایی با این شهر مهم مطلب زیر را بخوانید

 شانگهای شهر جنگل آسمانخراش‌ها معروف است. شهر روشنفکری و کارگری با ۲۵ دانشگاه و موسسه دانشگاهی.

این شهر در کرانه چپ رودخانه هوانگ پو در جنوب یانگ‌تسه قرار دارد با فاصله اندکی از اقیانوس آرام و نامش به چینی بر فراز دریا معنی دارد

این شهر یکی از مهمترین مراکز بزرگ تجاری جهان محسوب می‌شود و تمرکز مراکز گردشگری در شانگهای باعث شده تا این شهر بیش از پیش رشد کند.

تعداد 18 بنای بلند مرتبه بالای 200 متر در این شهر سیمایی جذاب به این شهر داده است. وجود برج تلویزیونی مروارید مشرق با 468 متر ارتفاع بر شکوه این شهر قدیمی افزوده است و به آن جذابیت خاصی داده است.

شانگهای یکی از شهرهای پر جمعیت جهان است. هر چند داشتن جمعیت 1/13 میلیون نفری در کشوری مانند چین چندان به چشم نمی‌آید اما حضور این تعداد از شهروندان و ارائه خدمات شهری به آنها بی‌تردید کار توانفرسایی است.

شهر شانگهای به دو بخش توسط رودخانه تقسیم می‌شود. نمایی بیرونی از ساختمان موزه شانگهای که بخش شرقی که ناحیه تازه ساخت آن و با معماری جدید می‌باشد پودونگ و شرق آن شانگهای نام دارد که در منتها الیه غربی آن فرودگاه خونچای که مربوط به پروازهای داخلی است قرار دارد..

شهر شانگهای در حقیقت یک شبه جزیره میان رود یانگ تسه، خلیج هانگزو و جزیره چانگ مینگ و چند جزیره کوچک تر است. ارتفاع متوسط شانگهای از سطح دریا چهار متر است و تنها چند تپه کم ارتفاع در جنوب غربی آن وجود دارد.

            رود هوانگ پو انشعابی از رود یانگ تسه، شانگهای را به دو قسمت تقسیم کرده است و در غرب این رود بافت قدیمی شهر به نام پو کسی و در شرق آن قسمت جدید شهر که پودانگ نامیده می شود قراردارند. رود هوانگ پو حدود ۱۱۴ کیلومتر طول و ۴۰۰ متر پهنا دارد و متوسط عمق آن ۹ متر است این رود از دریاچه تای هو که در ناحیه کینگ پو قرارداد عبور می کند  و به سمت شرق و منطقه مین هانگ جاری می شود. رودخانه ووسانگ که به رودخانه سوژو  نیز معروف است، از مهمترین انشعابات رود هو آنگ پو می باشد که در محل پل وای بای دو به این رود می پیوندد. رودخانه هوانگ پو در نهایت در شمال شانگهای و در دهانه رود پانگ تسه به دریای شرقی چین می ریزد.

         دریاچه دیان شان بزرگترین دریاچه آب شیرین  شانگهای است و حدود ۶۳ کیلومتر مربع وسعت دارد و عمق آن حدودا ۲ متر است .

شانگهای بعنوان مرکز مالی و تجاری و اقتصادی چین به سرعت در حال پیشرفت است. این پیشرفت در سایه رشد فرهنگی این شهر رخ داده است. فرهنگ شانگهای فرهنگی بسیار خاص و ترکیبی از فرهنگ سنت چین و فرهنگ معاصر غرب است. پیش از سال ۱۸۴۳ فرهنگ شانگهای غالبا میراثی از پادشاهی وو و یو و تحت تاثیر فرهنگ استانهای جینگ سو و ژجیانگ بعنوان همسایه های این شهر و قسمتی از قلمرو دو پادشاهی مذکور بوده است.

Read 1087 times Last modified on %PM, %01 %511 %2017 %19:%Jan
Login to post comments