حواله ارزی و خدمات بازرگانی سفته

 

 

Being Confidence in Business with US    با اطمینان تجارت کنید     مالزی - چین - ایران

مختصری درباره بانک کشاورزی چین

Rate this item
(0 votes)

مطالب این بخش توسط بخش ترجمه گروه سفته تهیه شده است و هرگونه کپی برداری ممنوع است ومتخلفین تحت پیگرد جدی قرار خواهند گرفت

لینک به مطالب سایت آزاد است

 

.

.

 

بانک کشاورزی چین، به چینی: 中国农业银行股份有限公یکی از "چهار بانک بزرگ"، در جمهوری خلق چین است. این بانک، در سال ۱۹۵۱ تاسیس شد و دفتر مرکزی آن، در شهر پکن قرار دارد.

بانک کشاورزی چین، دارای شعبه‌های زیادی در سراسر کشور چین است، همچنین شعبه‌های فعال این بانک، در خارج از چین، در: هنگ کنگ، لندن، توکیو، نیویورک، فرانکفورت، سیدنی، سئولو سنگاپورقرار دارند.

بانک کشاورزی چین در حدود ۳۲۰ میلیون مشتری حقیقی و ۲٫۷ میلیون مشتری حقوقی، در غالب شرکت‌های بزرگ و کوچک، همچنین نزدیک به ۲۴،۰۰۰ شعبه اصلی و فرعی را دارا می‌باشد.

از زمان 1949 چندین بار این بانک لغو گردید در سال 1951 چند بانک چین ادغام شدند و نام بانک چین به بانک Ab c بانک تغییر نام داد اما در سال 1952 اولین بانک کشاورزی در چین تاسیس شد و نام خود را رسما بانک کشاورزی اعلام نمود .ولی بعد با بانک دیگر ادغام شد و در نهایت بانک کشاورزی چین در سال 1979 تاسیس گشت .

در سال 2007 این بانک قربانی اختلاس شد و 51 ملیون یوان از این بانک به سرقت رفت .مدیران این بانک این اختلاس را انجام داده بودند .

در سال 2013 این بانک رابطه خود را به خاطر اتهامات امریکا با کره شمالی قطع نمود .بانک کشاورزی چین در چین سنگاپور و هنگ کنک شعبه دارد و حدود 503082 در آن کار می کنند .در سال 2016 بانک کشاورزی چین میزان دارایی خود را 18،282 میلیارد یوان اعلام نمود .

این شرکت دارای مشتریانی مانند : 320میلیون مشتریان خرده فروشی، 2.7 میلیون مشتریان شرکت های بزرگ، و نزدیک به 24000 شعبه است و سومین بانک وام دهنده است . در سال 2011 از بین 1000 بانک بانک رتبه 8 به این بانک اختصاص داده شد .

.

.

Login to post comments